. : Uzlaştırmacı Eğitimi - 06.12.2017

AKSARAY ADLİYESİNDE UZLAŞTIRMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

               Aksaray Adliyesi konferans salonunda, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyeleri ve uzmanların ders verdiği Aksaray Büro Memur Sen tarafından düzenlemiş olan Uzlaştırma Eğitim Sertifika Programı 01/12/2017 tarihinde tamamlanmıştır.

               Geçen yılın sonunda yürürlüğe giren Uzlaştırma Kanunun ve yönetmeliği gereğince 31/12/2017 tarihine kadar, uzlaştırmanın daha etkili ve sonuç alıcı şekilde uygulanması için; Cumhuriyet Savcılıklarındaki soruşturma ve Mahkemelerdeki kovuşturma dosyalarında uzlaştırmacı olarak görev alacak kişilerin, uzlaştırma eğitimi alması ve uzlaştırmacı eğitim sertifikasına sahip olması zorunlu hale getirilmişti.

               Uzlaştırma uygulaması yönünden Türkiye’de başarılı bir grafik izleyen Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosunda görev alan uzlaştırıcıların daha kolay yoldan eğitime ve sertifikaya kavuşması için gereken eğitim Büro Memur Sen Sendikasının girişimi ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesinden eğitimciler getirilmiş ve Cumhuriyet Başsavcılığınca tahsis edilen Aksaray Adliyesi Konferans Salonunda eğitim düzenlenmiştir. Bu şekilde yaklaşık 80 uzlaştırıcı eğitim ve sertifikalarına kavuştu.

               Eğitim sonunda düzenlenen sertifika töreninde kursiyerler sertifikalarını Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan AKIN, Aksaray Adalet Komisyon Başkanı Seyfullah SARIGÜL, Aksaray Cumhuriyet Savcısı Aylin YALÇINKAYA ve Cumhuriyet Savcısı Adil ACAR ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Dr. Ömer ÇELEN Araştırma görevlileri Emre İkbal AÇIKGÖZ ve Beşir BABAYİĞİT, Aksaray Büro Memur Sen Başkan vekili Halil YALÇIN' tarafından verildi.

 

 
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı | Aksaray Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2008 - 2018 Tüm Hakları Saklıdır. →Webmaster | Ramazan ÖZENEN←