. : Polis Okulu Ziyareti - 06.12.2017

POLİS OKULU ÖĞRENCİLERİNDEN ADLİYEMİZE ZİYARET

               Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Müdürlüğü'nde Polis adayı olarak meslek eğitimlerini sürdüren ve 13.12.2017 tarihinde kura çekerek Polislik görevine atanacak yaklaşık 650 öğrenciden 53 kadar öğrenci komiser Kübra ALTAN ve Kemal AKDENİZ nezaretinde 30/11/2017 tarihinde adliyemize ziyarete geldiler.

               Önce Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan AKIN'ı makamında ziyarette bulunan öğrenciler günün anısına Cumhuriyet Başsavcımıza çiçek takdim ettiler.
Polis adayı olmak için eğitimlerini tamamlayıp son bitirme sınavını ve yemin törenin bekleyen polis adaylarına bizzat Cumhuriyet Başsavcımız nezaretinde adliyemiz gezdirilmiş ve kendilerine adalet daireleri tanıtılmıştır.

               Daha sonra 2. Ağır Ceza Mahkemesinde Başkan Seyfullah SARIGÜL idaresinde devam eden duruşmaları da izleyen Polis adaylarına adliyemiz kafeteryasında çay ikram edilmiş, burada Cumhuriyet Başsavcımız Ramazan AKIN, Adalet Komisyonu Başkanımız Seyfullah SARIGÜL ve İdare Mahkemesi başkanımız Osman ERKAN öğrencilerle sohbet edip sorularını cevaplamışlardır.

               Polis adayı öğrenciler; ziyaretten oldukça memnun olduklarını, yakında atanacakları Polislik mesleğinin ana faaliyet alanlarından olan adli görevleri ile ilgili adliye ve adalet dairelerini tanımalarının kendilerine çok faydalı olduğunu ifade etmişler ve okullarına uğurlanmıştır.

 

 

 
SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı | Aksaray Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2008 - 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →Webmaster | Ramazan ÖZENEN←